Следете не

Спорт

Шампионскиот пехар од „Ендуро“ трката во Велес пристигна во рацете на кичевчанецот Синиша Николоски

Avatar

Објавено пред

на

Езеро Младост денес беше центарот на ендуро мото спортот во земјава. Голем број моторциклисти од повеќе реномирани македонски мото клубови учествуваа на првата ендуро трка од оваа година во рамките на Државниот шампионат во Ендуро.

Натпреварот се одвиваше во три категории:
Е1-моторцикли до 250 кубици
Е2-до 350 кубици и
Е3 до 450 кубици.

На наше задоволство ве информираме дека во категоријата Е3 до 450 кубици шампион е нашиот кичевчанец Синиша Николоски

 

Честитки!!!

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

(ВИДЕО) Мајсторска одбрана на голманот Амир Абеџадев од фудбалскиот клуб „Маритимо“

Avatar

Објавено пред

на

Иранскиот репрезентативен голман кој важи за еден од најдобрите голмани на денешницата против Бенфика речиси во финишот имаше мајсторски потег кој ја разбрани јавноста.

Неговата луда одбрана веќе е хит на интернет:

Amir Abedzadeh (Marítimo GK) amazing late save vs. Benfica from soccer

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Роналдо постави рекорд во Серија А

Avatar

Објавено пред

на

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо стана најдобар португалски стрелец во историјата на Серија А.

Тој синоќа во натпревар од 27. коло на италијанскиот шампионат постигна еден од двата гола за својот тим на гостувањето кај Болоња. За ова беше 43-от погодок.

Петкратниот добитник на „Златната топка“ го надмина сонародникот Руи Коста кој помина 15 години во Италија, играјќи за Фиорентина и Милан.

Роналдо се пресели во Јувентус во 2018 година. Оваа сезона, 35-годишниот Португалец има 35 голови и 4 асистенции на 35 натпревари.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Фудбалерите на ПСЖ ќе добијат златни кутии за „Iphone“ за освојувањето на Лига 1

Avatar

Објавено пред

на

Компанијата „Дизајн голд“, партнер на фудбалскиот клуб Пари Сен-Жермен, најави дека на сите играчи ќе им подели кутија за „Ајфон“ изработена од 24-каратно злато, во чест на победата во францускиот шампионат 2019/20.

Кутиите ги содржат имињата на играчите, нивниот број на дресот и логото на Лига 1.

ПСЖ беше прогласен за шампион пред одигрување на сите натпревари од сезоната, бидејќи првенството е прекината поради коронавирусот.

Парижаните беа во предност, пред второпласираниот Марсеј со 12 бодови.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 4 часа

Ковид-19: 8 нови случаи од Кичево, додека останатите 80 од други градови

Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30 -Куманово...

ХороскопПред 19 часа

Хороскоп за денес (13.07) понеделник

ОВЕН Може да се потпрете на соработниците. Денешниот ден е поволен за работа, доаѓаат некои нови решенија. Може да очекувате...

МакедонијаПред 1 ден

Денес 136 нови случаи на Ковид-19, кичевчани 4 меѓу нив..

Во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 46 -Куманово...

СкопјеПред 1 ден

Акциска на СВР Скопје за диви тркачи со мотори, има и приведени

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна бебзедност во координација со Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за...

МакедонијаПред 1 ден

Времена забрана во двата правци према Охрид утре, поради пробивање на автопатот Кичево-Охрид

Од 12 до 15 часот утре ќе има забрана за сообраќај за сите видови возила на автопатот Кичево-Охрид кај делницата...

МакедонијаПред 2 дена

Денес е големиот празник „Петровден“, додека утре е „Павловден“ – ова се народните верувања за празниците, за многу години!

Утре е Петровден, а во понеделник Павловден, со кој се поврзани многу обичаи. Собор на 12 Апостоли – Павловден. Бидејќи...

ХороскопПред 2 дена

Хороскоп за денес (12.07) недела

ОВЕН Можно е да ве преплавуваат негативни мисли, ќе бидете особено нетрпеливи овие два дена. Вашата ароганција може да ве...

МакедонијаПред 2 дена

Нови 199 случаи и денес, 3 од Кичево, да ги почитуваме мерките!

Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 90 -Куманово...

БалканПред 2 дена

„Старт-ап“ натпревар за млади од 13-23-ти јули. Можност за сите креативни кичевчани да се пријават и да земат свое учество заедно со своите врсници од три земји.

National Tourism Cluster “Bulgarian Guide”- (Lead Partner) организира Старт-ап натпревар за млади лица од Балканскиот регион преку виртуелна платформа, истиот...

ХороскопПред 3 дена

Денешен Хороскоп (11.07) сабота

ОВЕН Ќе се почувствувате благодарни што ќе успеете да му помогнете некому во некој голем проблем. Оваа личност можа да...

НАЈЧИТАНИ