Временска прогноза Случувања

Подгответе се за нови врнежи викендов што доаѓа..

Циклонот „Алексеј“ во сабота ќе донесе јужен ветер со јачина од 80км на час и обилни врнежи.

Врнежи кои во текот на ноќта кон денот недела постепено ќе се поместуваат кон источните предели и ќе бидат локално поинтензивни.

Сепак најинтензивни врнежи ќе има во западните предели каде ќе наврнат и над 30 литри наметар квадратен.