Случувања Спорт

Ѕвездата на Голден Стејт ги загуби нервите, па ги гаѓаше навивачите (ВИДЕО)

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс синоќа го совладаа Портланд со 115:105, но во центарот на внимание беше Андреа Игудала, поради еден глупав потег.

На крајот на првото полувреме судиите го исклучија кошаркарот на Голден Стејт, откако не успеа да го заврши последниот напад, па се изнервира и ја фрли топката кон трибините со навивачи на Портланд.

Поради тоа доби жестоки свирежи, а судиите решија веднаш да реагираат и да го исклучат.