Култура Музика

Кичево има таленти! Запознајте го Андреј и неговата бас гитара (ВИДЕО)

Кичево од секогаш раѓало вистински таленти за музика! Денес ќе ве запознаеме „ако веќе не сте знаеле“ за нашиот Андреј Угриноски кој со својата бас гитара се дружи од мали нозе.

За нашиот портал 20-годишниот Андреј исто така додава дека своите почетоци ги има токму во КУД „Рацин“ од Кичево каде што ги бележи првите достигнувања на сцена и пред публика, како најбитен дел од неговиот живот…

Моментално е член на два бенда и тоа „Addicted 2u“ како и „New Band“ кои практично свират два различни стила на музика, успешно совладливи за ова младо момче.

New Band:

Addicted 2u:

#lastnightgig #keeponmoving #addicted2u #unplugged

Geplaatst door Савев Влатко op Zaterdag 12 maart 2016

Leb i sol – Jovano jovanke… Da se potsetime na starite vreminja. :)Djole Bozinoski Боки Ѓошиќ Андреј Угриновски

Geplaatst door Addicted 2U op Dinsdag 6 maart 2018

Неговиот последен краток видео запис поставен на својот Инстаграм профил собра доста позитивни коментари, така што дел од квалитетите кои ги поседува Андреј може да се забележат токму преку ова видео, кој е доказ дека со труд и љубов кон инструментот, како и активна вежба може да се постигнат сите врвови, сите скали и ноти дури и од врвните мајстори.

https://www.instagram.com/p/BgefTothglU/

Порта.МК ти посакува многу успеси како дома така и на меѓународна сцена да успееш, со работа и труд успехот веќе тропа на сигурна врата! 🙂