Забава Настани

Во замена на пејачката, полицаецот ја испеа химната на важен натпревар! (ВИДЕО)

За Американците, можноста да се испее национална химна на голем настан е многу голема работа, и секој е многу задоволен да ја прифати понудата. Ретко, кој може да го привлече вниманието на нетрпеливите спортски фанови кои едвај го чекаат почетокот на натпреварот, но кога станува збор за националната химна, тишината е секогаш присутна на трибините.

Лесли Дорчестер беше пејачката која требаше да ја испее химната пред натпреварот, но таа во последен момент го откажала својот настап.

Организаторите беа во паника да најдат некој што ќе пее. За нивна среќа на должост бил полицаецот Чарлтон Смит, кој е природно талентиран пејач. Го замолија тој да ја испее химната.

Неговата изведба и неговиот настап многумина остави без зборови…

Погледнете го неговиот прекрасен настап: