Следете не

Кичево

Изгореници и пепел од цела заштеда. Кичевчанец моли за помош поради пожар во својот дом (ГАЛЕРИЈА)

Денес бевме во посета на несреќното семејство Мечановски на кои пред неколку дена им се случи пожар во својот дом, па огнената стихија го однесе во неповрат целиот дом, инвентар и заштедата која работеле со децении.

Несреќниот настан се случил многу брзо, така што младиот Ерташ спасувајќи ја неговата мајка, едвај извлекол жива глава, па завршил со изгореници по рацете и своето тело.

Мечановски кои живеат во месноста „Влашки Пат“ важат за чесно семејство, секогаш биле тука да помогнат кога е потребно за некого, сега дојде време и за нив да се мобилизираме – додаде најблискиот комшија.

Бидејќи финансиската состојба е многу лоша, како и нивното живеалиште упатуваме апел до сите кои можат да помогнат со било каква финансиска помош за ова семејство да застане на здрави нозе тоа да го сторат на трансакциската сметка на Ерташ или лично да го контактира на 070/670-829

Банка: NLB Tutunska Banka
Име презиме: Ertash Mechanovski
Т-ска сметка: 210-501676594609

Споделете го линкот нека го видат што повеќе луѓе и да помогнеме!

Во прилог галерија од несреќното семејство кое се надеваме дека ќе бидат повторно среќни, благодарение на нашата хуманост..

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 13 минути

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 5 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 10 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 15 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 17 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 19 часа

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 19 часа

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 19 часа

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 21 час

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close