Следете не

Балкан

Сопругата на Шабан Шаулиќ ќе мора да врати 235.000€ земени предходно за настапите кои следеле

Avatar

Објавено пред

на

Гордана Шаулиќ, сопругата на починатиот пејач Шабан Шаулиќ има долгови за нереализираните настапи на пејачот.

Сопругата, која воедно е и менаџерка на фолк-ѕвездата, однапред договарала настапи на пејачот и затоа мора сега да врати 235.000 евра.

Според српските медиуми, пејачот имал закажани настапи во Србија и во други земји до крајот на годинава. Таа земала по 50 проценти однапред од секој договорен настап на Шабан, а за некои настапи земала и цел износ.

Цената од еден настап се движела од 10.000 до 30.000 евра, а во некои случаи и по 50.000 евра од настап во клуб, дискотека или на приватна забава.

Гордана, како што наведуваат медиумите, откако ќе заврши погребот, ќе стапи во контакт со сите на кои им зела однапред пари, за да ги подмири сметките.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 5 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 12 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 13 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 17 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 17 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 17 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 19 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 21 час

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

КичевоПред 2 дена

(ДРОН ФОТО) Во одличен македонски амбиент започнаа „Белички средби“ 2019 во с.Белица – Кичевско

Кичевското село Белица ужива во спектарот на традиционалните „Белички средби“. Како и минатата година на барање на организацискиот одбор сме...

НАЈЧИТАНИ