Следете не

Естрада

(ВИДЕО) Влатко Миладиноски за пријатен викенд не почести со ново видео на сите гостувања во емисијата „Мерак Меана“

Avatar

Објавено пред

на

На барање на својата фан публика Влатко Миладиноски постави нов видео запис на својот официјален ЈуТјуб канал од гостувањата во реномираната музичка емисија „Мерак Меана“ на Телевизија Сител.

Уживајте и имајте пријатен викенд:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Естрада

(ВИДЕО) Зурлаџијата Џељо Дестановски меѓу најмладите со ново оро за пријатен викенд

Avatar

Објавено пред

на

Нашиот пријател Џељо Дестановски и во овие тешки ковид моменти за македонската музика, успешно твори и компонира нова музика.

Како што вели „Музиката е лекот на сите болести“ тогаш најното оро „Дестанова ризница“ дава позитивна енергија за пријатен викенд каде и да сте!

Во прилог премиерно погледнете го новиот видео запис и оро, оставете Like и споделете:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Естрада

(ВИДЕО) Кичевчанецот Спасен Сиљаноски не знае да погреши во неговиот избор на песни, „Ах да се врати времето“ е новиот хит, слушнете го!

Avatar

Објавено пред

на

Кичевчанецот, нашиот пријател Спасен Сиљаноски го исполни ветувањето дека ќе не почасти со нова песна и спот. Од вчера на популарната јутјуб платформа во етер е преубавиот видео запис кој го направи 📽 ИН Продукција и Ване Петкоски и веќе големиот хит „Ах да се врати времето“ во исполнение на 🎷 Христијан Матлиоски, 🎸 Кире Петрески, 🎹 Мишел Трајкоски и 🎛 🎙 продуценскиот професионалец г-дин Љупчо Павловски.

Слушнете ја преубавата песна, доколку ви се допаѓа 👍, споделете ја на вашите пријатели..

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Естрада

(ВИДЕО) Прво гостување во емисијата „Ние и вие“ на кичевчанецот Спасен Сиљаноски после оздравувањето од Ковид-19

Avatar

Објавено пред

на

Од блиску во емисијата на Канал5 телевизија „Ние и вие“ со нашата фолк ѕвезда од Кичево – Спасен Сиљаноски за прв пат после голготата со Ковид-19, во продолжение 15 минути одлично интервју со одлични прашања, проследете:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 4 часа

Намалена видливост поради густа магла на превој Стража

Од извори кои патуваат преку планинскиот превој Стража не известија дека сообраќајот е отежнат поради густа магла, така што апелираме...

ХороскопПред 5 часа

Денешен Хороскоп (30.11) понеделник

ОВЕН Размислувате за вашите принципи и сфаќате дека правите некои грешки. Сметате дека ги спуштате вашите стандарди и тоа не...

МакедонијаПред 7 часа

Епидемиологот за нашиот регион Д-р Тони Коњановски е позитивен на Ковид-19

Д-р Тони Коњановски, епидемиолог од Центарот за јавно здравје во Битола, вечерва на својот Фејсбук профил соопшти дека е позитивен...

МакедонијаПред 7 часа

Денеска од 2019 тестирања, нови 820 случаи, починале 32 лица

Во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 279 -Куманово...

МакедонијаПред 9 часа

(ФОТО) Моментално интензивни врнежи од снег се бележат на Попова Шапка

Како што може да забележиме од поставените онлајн камери на Попова Шапка, моментално врне интензивно снег, нешто со мал интензитет...

Временска прогнозаПред 12 часа

Од ноќеска локален дожд и снег, утре услови за снег и на пониските места

Во текот на претстојната ноќ ќе има повремен локален дожд и снег на планините. Поради спуштање на значително постудена воздушна...

МакедонијаПред 14 часа

Пронајден и приведен крадецот кој ја направи кражба во црквата „Св.Илија“ во с.Велгошти – охридско

Поради постоење основи на сомнение за сторени повеќе кражби и тешки кражби во цркви на подрачјето на Охрид и Дебарца,...

ХороскопПред 1 ден

Дневен Хороскоп [29.11] недела

ОВЕН Ве очекува солидна ситуација. Работата ви оди во стабилен правец и сѐ е во најдобар ред. Иако партнерот го...

Живот и стилПред 1 ден

Како годините влијаат врз плодноста на жените

Женската плодност значајно се намалува по 32-та година од животот, а уште повеќе по 37-та година, порачуваат експертите. – Оваа изјава...

МакедонијаПред 1 ден

Нови 1022 ковид-19 случаи, починати 41 лице, во Кичево регистрирани 36, апел за почитување на мерките за носење лична заштита

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463 -Куманово...

НАЈЧИТАНИ