Следете не

Кичево

Се отстапува реномираниот Бутик „Avani“ – Кичево по неверојатна цена!

Avatar

Објавено пред

на

Поради иселување се отстапува разработен бизнис во срцето на град Кичево, но од денес по нова понуда.

Досегашната цена за целокупниот бутик од ❌ 2̶8̶.̶0̶0̶0̶€̶, се заменува со нова и поволна за вашиот бизнис од неверојатни ✅ 18.000€

Вашиот верен партнер во текстилната индустрија – бутик „Avani“.

Локалот е под кирија со месечна сметка од 350€, позициниран на самиот Булевар.

Бутикот работи константно со сигурна клиентела 7 години и важи за еден од најдобро уредените објекти во градот, опремен со видео надзор, инвертер * клима, комплетиран со роба и сите пропратни работи како (санитарија, простор за облека) во чист и уреден брендиран стил.

Секој заинтересиран за продолжување на традицијата во оваа дејност ги добива и сите контакти во соседните земји за набавка на квалитетна и брендирана роба.

Телефон за контакт: 078/400-035

Во продолжение фотографии од бутик „Avani

Кичево

(ВИДЕО) Во меѓувреме на превој „Стража“, снегот се задржува на коловозот

Avatar

Објавено пред

на

Вака изгледа моменталната состојба на превој „Стража“ предмалку:

Прочитај повеќе...

Кичево

(ФОТО) Снег ги побеле патиштата на превој „Стража“, најава за пообилни врнежи на пониските места од утре

Avatar

Објавено пред

на

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и студено, со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни со над 20 л/м2, претежно во западните и во северните делови. На планините над 1.500 метри надморска височина ќе има и врнежи од снег.

Ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер кој на моменти ќе дува си брзина до 70 км/ч.

Од нашата екипа на терен забележуваме дека снег се задржува на патот на превој Стража.

Фото: Оливер М.

Најави за пообилни врнежи од снег имаме за утрешниот ден, почнувајќи од утрото.

Прочитај повеќе...

Кичево

Во Кичево и оваа година ќе се организира „Бадникова поворка“ – Повик за пријавување на дечиња

Avatar

Објавено пред

на

И оваа година, како и претходните, Здружението,, Бадникови поворки ” заедно со верниот народ, ја организира годинашната Бадникова поворка шеста по ред во нашиот град.

За таа цел ги покануваме и повикуваме сите деца од нашиот град и пошироко да дојдат на нашата прва проба која ќе се одржи во просториите на гратската црква на 07.12(сабота) со почеток во 15:00 часот.

Сите сте добредојдени заедно со вашите родители, баби и дедовци.

/кичевска парохија

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 4 часа

Доаѓа големиот христијански празник Свети Ѓорѓија – Светецот кој ја убил ламјата што на народот му правела голема штета

Православните верници во понеделник на 9 декември го празнуваат посен свети Ѓорѓија. Овој ден, освен како семејна слава, се празнува...

ЗанимливостиПред 10 часа

Неделни акции во АТВА Маркети – Кичево

Посетете ги најуредените и најснабдените Супер-Маркети на ланецот АТВА во Кичево и пазарете по неодоливи цени на производите кои се...

СпортПред 11 час

Шампионот Игор Стефановски-Иџе заборавен од државата, нула денари за него и неговиот успех во автомобилизмот

Македонскиот натпреварувач во автомобилски трки и европски шампион на ридски патеки, Игор Стефановски – Иџе ја обвини Агенцијата за млади...

Здравје и убавинаПред 13 часа

Пијалок за здрав црн дроб, доколку го пиете секое утро, само по една голтка

Црниот дроб учествува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага при зајакнување и стимулација на варењето на храната...

Временска прогнозаПред 15 часа

Денес ќе биде студено, со сончеви периоди преку ден, останатите денови ќе имаме вакво време

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. По одделни котлини магливо. Утринсакта температура ќе се движи...

Живот и стилПред 20 часа

Истражувањата покажуваат дека и пивото е лек за несоница

Секоја втора возрасна личност во Европа, меѓу кои вклучувајќи ги и жените, имаат проблем со несоница. Според истражувањето од универзитетот...

ХороскопПред 22 часа

Денешен Хороскоп (05.12) Четврток

ОВЕН Ќе имате среќа околу работата денес. Можно е некои деловни обврски да ги завршите побргу од планираното. Ве очекува...

МакедонијаПред 1 ден

Дури 7 лица заболени од ХИВ/СИДА жители на Кичево, ова е целосниот извештај за 2019-та година

Пет новорегистрирани лица со ХИВ/СИДА во Битола од почетокот на годинава до денес. Ова го соопштија од Центарот за јавно...

Здравје и убавинаПред 1 ден

Нова надеж за болните од рак? Корен од глуварче поефикасен од хемотерапија?

Иако нашите баби подготвувале сирупи од глуварче знаејќи дека содржи многу лековити супстанции, она што сигурно не го знаеле е...

МакедонијаПред 1 ден

СВР Тетово со извештај за сработеното во месец Ноември

Во текот на ноември оваа година, полициски службеници на СВР Тетово, на поширокото тетовско подрачје, откриле и соодветно санкционирале вкупно...

НАЈЧИТАНИ