Следете не

Lifestyle

(ВИДЕО) Туристите масовно одат во Саудиска Арабија за да пијат урина од камила

Објавено пред

на

Неодамна на интернет се појави нимка која го згрози светот. На неа јасно се гледа како човек пие урина од камила.

Луѓето сега масовно одат во Саудиска Арабија со цел да го пробаат специјалитетот на овие животни. Се верува дека со пиењето на урина од камила помешана со млеко се добиваат некои здравствени придобивки.

Според древно верување кое потекнува од Хадис, пророкот Мухамед давал пораки од разни аспекти на животот. Тој ги советувал луѓето на кои не им одговарала климата да помешаат урина и млеко и така ќе оздрават.

Светската здравствена организација предупредува дека овој пијалок не би требало да се пие.

Погледнете го видеото:

Lifestyle

Зошто грозјето е толку здраво и за што е корисно?

Објавено пред

на

Постојат многу причини да се јаде барем едно грозје секој ден. Нема да погрешите без разлика кој вид на грозје ќе го изберете, бидејќи секое од нив е богато со витамини и фолна киселина.

Само 100 грама грозје содржи 25 проценти од препорачаната дневна количина на витамин Ц. Грозјето е една од најхранливите намирници бидејќи содржи калиум, јаглени хидрати, протеини, витамини А и Ц, калциум, железо, витамин Б6 и магнезиум.

Доколку го јадете редовно во текот на целата сезона, ќе придонесе за детоксикација на организмот, позитивно ќе влијае на здравјето на срцето и крвните садови, бубрезите и кожата.

Зошто грозјето е толку здраво и на што влијае неговото консумирање?

Ја подобрува меморијата

Црното грозје може да помогне да се забави развојот на заборавот кај постарите лица. До овој заклучок дошле научниците кои ја објавиле својата работа во британското списание за исхрана.

За таквиот ефект на грозјето одговорни се полифенолите кои се наоѓаат во семките. Постојат индикации дека тие дури може да го намалат ризикот од Алцхајмерова болест.

Ја ублажува болката

Црното грозје може да ја намали болката, па затоа се препорачува во случај на напади на гихт или ревматоиден артритис. Содржи биофлавоноид познат како кверцетин, моќен антиоксиданс кој заедно со витаминот Ц го стимулира имунолошкиот систем да се бори против инфекции, рак и воспаленија.

Покрај тоа, комбинацијата на антиоксиданси и витамин Ц ги ублажува болните симптоми на ревматоиден артритис во зглобовите и мускулите. Семките од грозје содржат и пикногенол, исто така антиоксиданс кој помага во борбата против болките предизвикани од артритис, кардиоваскуларни проблеми, но и против стрес и алергии.

Добро е за срцето

Грозјето е богато со антиоксиданси и полифеноли важни за намалување на ризикот од кардиоваскуларни болести. Научниците од Бостон открија дека полифенолите од грозје можат да го намалат лошиот холестерол, да го намалат крвниот притисок и да го намалат воспалението, а сето тоа придонесува за подобра работа на срцето.

Грозјето, беше откриено во истата студија, исто така го спречува згрутчувањето на крвта. Ова е само надополнување на сознанијата што веќе беа добиени во претходните студии и ја потврдуваат ефективноста на сокот од темно грозје врз флексибилноста на артериите, што придонесува за здрава циркулација и крвен притисок.

Ги чисти бубрезите

Состојките од грозје – антоцијанинот и ресвератролот, кои се исто така моќни антиоксиданси, играат клучна улога во борбата против слободните радикали кои можат да предизвикаат инфекции и болести.

Тие исто така го чистат телото од токсични елементи како што е урична киселина. Затоа грозјето е одличен избор за детоксикација на бубрезите бидејќи помага во чистење на уринарниот тракт од нездрави киселини.

Го регулира шеќерот

На луѓето со висок шеќер често им се советува да не јадат грозје, особено затоа што содржи околу 20 грама прости јаглехидрати во една чаша.

Но, грозјето има низок гликемиски индекс (53), што значи дека нивото на гликоза во крвта постепено се зголемува, што овозможува добро регулирање на неговата концентрација. Во текот на некои научни студии, исто така, беше утврдено дека грозјето содржи соединенија кои го намалуваат нивото на шеќер во крвта.

Ја регенерира кожата

Флавоноидите кои се наоѓаат во грозјето може да го намалат оштетувањето на клетките на кожата поради прекумерното изложување на ултравиолетовите зраци на сонцето.

Ова зрачење е главната причина за проблеми со кожата, рак на кожата, изгореници и слично, како и предвремено стареење на кожата. Поради оваа причина, дерматолозите препорачуваат и да ја искористите сезоната и да јадете што повеќе грозје бидејќи тоа добро ќе влијае на вашата кожа.

Го намалува апетитот

Покрај богатите нутритивни вредности, ова вкусно и здраво овошје го намалува апетитот, поради што сите што сакаат да ослабат треба да го консумираат помеѓу или пред оброците.

Истражувањето спроведено на Универзитетот во Џорџија покажа дека ресвератролот, состојка која се наоѓа во грозјето, позитивно влијае на слабеењето со тоа што драстично ја намалува способноста на клетките да складираат масти и значително го промовира разградувањето на масните клетки.

Суво грозје – слатко задоволство

Исто како и неговата свежа верзија, и сувото грозје прави чуда за здравјето, а состојките создадени во процесот на сушење му додаваат уште малку „моќ“, поради што се смета за една од најквалитетните намирници од тој вид.

Сувото грозје содржи бор, кој помага при апсорпција на калциум и формирање на коскена маса, што е исклучително корисно за превенција од коскени заболувања. Покрај тоа, во комбинација со друга храна, конзумирањето на суво грозје ја поттикнува апсорпцијата на витамини и минерали од него, што придонесува за зајакнување на имунолошкиот систем.

Прочитај повеќе...

Lifestyle

Смирете ја кожата: Природна маска за лице против црвенило

Објавено пред

на

Само три состојки

Справувањето со црвената кожа на образите, најчесто под очите, во пределот на јаболчниците, најчесто се јавува во студените есенски и зимски денови кога кожата е иритирана од студ и ветер. Тогаш кожата е иритирана, сува, можеби дури и испукана – затоа ви е потребна соодветна дневна и ноќна нега со производи соодветни за вашиот тип кожа.

Доколку кожата е често црвена и болна, не само поради студ и ветер, потребно е да се консултирате со дерматолог и да добиете мислење и терапија од стручно лице.

Кога сакате да го намалите ризикот од црвенило во студените денови и да ја освежите и нахраните иритираната и сува кожа, пробајте ја следната природна маска со само 3 состојки.

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 2 супени лажици јогурт
  • ⅓ чаша овесна каша

Подготовка:

Измешајте ја топлата вода и овесната каша и оставете ја да отстои неколку минути за да набабри овесната каша. Потоа истурете 1 лажица мед во смесата додека е уште топла и измешајте. Додадете јогурт и добро измешајте. Измијте ги лицето и вратот со топла вода и средство за чистење без масло за да ја отстраните шминката и да ги отворите порите. Нанесете ја маската рамномерно и оставете ја на лицето околу 15 минути. Отстранете ја маската со млака вода, ако е потребно нежно избришете ја со мека крпа. Откако ќе ја отстраните маската, посипете ја кожата со ладна вода за да ги затворите порите, а потоа исушете ја со мека крпа.

Прочитај повеќе...

Lifestyle

Зачувајте го волуменот на косата: Направете го ова и вашата коса ќе остане чиста подолго време

Објавено пред

на

Четкајте ја косата за полесно да ја чешлате и стилизирате по миењето. Се препорачува прво да се исчешлаат краевите, а потоа и корените. Нанесете малку природно масло за коса (кокос, арган, бадем) на врвовите и повторно исчешлајте ги. Идеално, треба да го оставите маслото на косата цела ноќ, но можете да го ограничите на околу 15 минути.

Многу експерти сметаат дека ова е поефективен метод од регенераторот, бидејќи го намалува дополнителното подмачкување на косата, и дава волумен и е сосема природен.

Користете шампон кој одговара на вашиот тип на коса. Се препорачува да се мие обоената коса со шампон без сулфат. Шампон со сулфати може да користат оние кои имаат необоена коса која брзо се мрсува. Ако имате кадрава коса, треба да размислите да користите регенератор за длабинско чистење наместо шампон, бидејќи кадравата коса има тенденција да се исуши.

Исто така, важно е да не консумирате премногу производи за миење коса, туку да ги користите само како што е наведено во упатствата на пакувањето. Нанесете шампон и втријте го со прстите (не со ноктите) во коренот на косата, избегнувајќи ги врвовите. Најдобро е да ја измиете косата со главата надолу за да и додадете волумен на косата и да ја подобрите циркулацијата на крвта.

Исплакнете го шампонот темелно, целосно ослободувајќи ја косата од водата со сапуница. Немојте да бидете мрзливи, овој процес може да потрае, но важно е вашата коса да биде целосно измиена од шампонот.

Ако сакате да користите регенератор, тогаш нанесете го само до краевите. Може да користите и маски еднаш неделно пред миење, особено оние кои помагаат косата побавно да се масни.

Не ја чешлајте влажната коса, бидејќи тоа ја оштетува нејзината структура. Спуштете ја главата и со брзи движења „почувствувајте“ ја косата со крпа, никогаш не тријте ја меѓу дланките. Потоа исушете ја косата со фен, фрлајќи ја напред за поголем волумен.

Можеби оваа процедура за миење на косата изгледа долга, но ако ја правите правилно, вашата коса побавно ќе се масни и ќе ја миете поретко – околу два пати неделно.

Честата употреба на сув шампон може да го оштети квалитетот на косата и нема да го замени миењето на косата и свежината и волуменот што го добивате на тој начин. Меѓутоа, ако во некои ситуации ви треба „итна помош“ за да ја направите вашата коса да изгледа почиста и побујна, можете да направите природно решение – додадете 5 капки јаболков оцет во 200 ml вода и испрскајте ги прамените.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Lifestyle3 минути

Зошто грозјето е толку здраво и за што е корисно?

Постојат многу причини да се јаде барем едно грозје секој ден. Нема да погрешите без разлика кој вид на грозје...

Lifestyle5 минути

Смирете ја кожата: Природна маска за лице против црвенило

Само три состојки Справувањето со црвената кожа на образите, најчесто под очите, во пределот на јаболчниците, најчесто се јавува во...

Магазин8 минути

Дали знаевте дека компирот може да се замрзне: Еве како ќе го задржи добриот вкус и текстура

Утврдено е мислењето на многу домаќинки дека компирот не треба да се замрзнува или повторно да се загрева. Но, тоа...

Магазин10 минути

Мора да пробате: Палачинки од тиква

СОСТОЈКИ: две чаши брашно три лажички прашок за пециво една лажичка сол лажичка и пол цимет половина лажичка мелен ѓумбир...

Lifestyle14 минути

Зачувајте го волуменот на косата: Направете го ова и вашата коса ќе остане чиста подолго време

Четкајте ја косата за полесно да ја чешлате и стилизирате по миењето. Се препорачува прво да се исчешлаат краевите, а...

Магазин17 минути

Илон Маск повторно се предомисли, сепак сака да го купи Twitter

Според извештајот на Блумберг, Илон Маск е повторно на преговарачка маса и сака да го купи Twitter по цена од...

Магазин19 минути

Дали гледањето 4K содржина ќе стане премиум услуга? Има гласини дека YouTube подготвува големи промени

Доколку гласините се вистинити, наскоро ќе ни треба претплата на YouTube Premium за да гледаме 4K содржина на оваа платформа....

На денешен ден10 часа

5 октомври – На денешен ден

1511.- Папата Јулиј II ја основал Светата лига на Арагон, Венеција и Папските држави со цел да го брани единството...

Хороскоп14 часа

Хороскоп за среда (5 октомври)

ОВЕН Многу ве интересира нешто што сте слушнале или некоја нова тема со која сакате да се занимавате. Можеби размислувате...

Временска прогноза18 часа

Драстична промена на времето од утре, ова се најновите метео вести

Од денес па во следните денови следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена, а повремено...

НАЈЧИТАНИ