Следете не

Случувања

Нов Вибер: Побрзо допишување, личи на Whats App (ВИДЕО)

Апликацијата Viber доби ново руво, кое потсетува во некои делови на конкурентската платформа.

Вибер тука и таму козметички ги менува некои работи и нè изненадува – како што ја смени бојата на логото, без да забележиме, да кажеме … Овој пат и додаде неколку работи на MONDO таблата, веќе некое време ја имаме можноста да ги користиме, како што можете да видите на сликата.

Статусот на испорака и читање пораки сега се побрзи и изгледаат како оние во WhatsApp пораките. Штиклирано еднаш е испратена порака, два пати е доставена, а двојно и сина е доставена и прочитана порака.

Облачињата во пораките се поголеми и во светли бои. За да ни го, како што вели Viber, сврти вниманието на содржината на пораките и да ни помогне да останеме концентрирани на кореспонденцијата.

Viber овозможи и подобар преглед на GIF, видео и фото додатоци во облачињата, во кои ги разменуваме и тврди дека сега испраќањето и приемот на овие работи ќе биде подобар, побрз и забавен.

Апликацијата е обновена за iOS и Android и добива уште поголема “end-to-end” екрипција, што е значителна победа во однос на WhatsApp, за кој што уште еднаш е докажано дека не се грижи за безбедноста на корисникот толку добро, како Вибер.

Новата апликација е достапна за iOS, а за Android ќе пристигне во почетокот на септември.

Facebook

Последни објави

Забава2 hours ago

Карти за концертот на Влатко Лозаноски во Lounge Bar „Bacardi“ – Кичево

После повеќе од десет години на сцената нашиот кичевчанец Влатко Лозаноски музичар со безброј хитови, три студиски албуми и награди...

Кичево4 hours ago

Петти самостоен музички проект на мултиталентираниот Зоран Стефаноски

Мултиталентираниот  Зоран Стефаноски продолжува да нè воодушевува со своите авторски проекти, а најновиот петти по ред е насловен „Wrath Of...

Временска прогноза10 hours ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор12 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава16 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости21 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости23 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево1 day ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија1 day ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија1 day ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Во тренд