Спорт

Кичевчанката Андреа Белеска е една од најдобрите ракометарки на денешницата (ВИДЕО)

Кичево има со што да се гордее, Андреа Белеска од нашиот град е една од најталентираните и најдобрите ракометарки на денешницата.

Да ја погледнеме најновата видео компилација на нашата сограѓанка:

Andrea Beleska handball

Andrea Beleska Handball

Geplaatst door Andrea Beleska op Zondag 6 mei 2018