Спорт

Одбрани да не прими гол, ама го скрши голот (ВИДЕО)

Неверојатна ситуација беше видена во чешкиот шампионат помеѓу Млада Болеслава и Жилина.

Фудбалерот на Млада Болеслава, Мараеш кон средината на првото полувреме се обиде да го изненади истрчаниот голман на Жилина, Зима и да го лобува од голема одалеченост. Сепак голманот успеа да го спаси својот гол, но и да го скрши.