Следете не

Забава

Што значи да сонувате секс со некого, пример ..

Често сонувате секс? Со познати и непознати личности? Некогаш е чуден, а некогаш е убав? Експертите сега ви објаснуваат што значи секој сон. Секако, веднаш треба да знаете дека тоа што сонувате секс со некој, не значи дека вие тоа навистина го посакувате, туку дека вашиот мозок ги обработува вашите емоции и секојдневни ситуации на ваш малку чуден начин.
Секс со поранешната девојка/поранешниот дечко
Ниту овој сон нема директно значење. Овие сонови веројатно покажуваат дека вашиот мозок се обидува да реши некои емоционални проблеми. Може да биде и знак дека вашата сегашна љубовна врска е досадна и дека е време да донесете промени во креветот.
Секс со непозната личност
Ова е чест сон воглавно кај девојките. Покажува дека ви е потребна дополнителна храброст. “Ако добро ги решите животните пробелеми, непознатата личност во вашиот сон и сексот со него се појавува како потврда дека самите сте горди на себе и на тоа како сте ја завршиле работата, поради која добивате награда”, вели Lauri.
Геј секс
Тоа незначи дека сигурно сте геј! Мозокот за време на соништата пробува ситуации кои во секојдневниот живот се не вообичаени, па затоа тоа е само една од емоционалните игри. Сепак… можеби сте геј.
Секс со партнерот на вашиот пријател/ка
Не грижете се. Ова се случува бидејќи има нешто на што им завидувате на оваа двојка или пак би сакале вашиот партнер да има некои од тие особини што ги поседува партнерот на вашиот пријател/ка.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 50 минути

НОВО: Ветерот го шири пожарот до сама раскрсница на с.Вранештица-Атишта (ФОТО)

Огнената стихија во атарот на село Вранештица не стивнува. Имено како што веќе информиравме пред неколку часови пожарот беше избувнат...

ЗабаваПред 2 часа

Дневен Хороскоп ➡️ 24-ти Март (Недела)

  Овен (21.03 – 20.04) Викендов нема да имате воопшто работа, па можете конечно малку да одморите и да си...

ЗабаваПред 3 часа

Кичево гордо на нашиот Лозано кој моментално пее во преполна арена (ФОТО)

Ви испраќаме горд поздрав од ВИП Арена моментално, која ечи и е полна до последно место. Нашиот Влатко понесен од...

КичевоПред 7 часа

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 7 часа

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 9 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 9 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 10 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 12 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 1 ден

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

Во тренд