ЉУБОВ: Бидете дискретни во средбите во кои ве преплавуваат силни емоции или прикриени страсти.
РАБОТА: Чувствувате лесна стагнација или потреба психички да се растеретите од многубројните обврски.
СОВЕТ: Нема потреба од преценување на личните можности,
 
ЉУБОВ: Саканата личност сака да ви излезе во престер, но вие сте окупирани со субјективни мерила. Не забележувате нечиј сигнал или знак на добра волја.
РАБОТА: Обидете се своите обврски да ги решите на интелигентен начин и без премногу зборување. Нови конфликти носат дополнителни проблеми.
СОВЕТ: Избегнувајте напорни и стресни ситуации, добро ќе ви дојде релаксација.
БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Некој се обидува да ве инспирира на позитивно расположение. Но вие имате однапред зацртани цели и не се откажувате од своите намери.
РАБОТА: Нови случувања на деловната сцена претставуваат добра причина за заеднички успех. Отстанете ја мислата за практична ориентација.
СОВЕТ: Нема потреба да се оптеретувате со премногу обврски, опуштете се.
РАК
ЉУБОВ: Обидете се да привлечете нечие емотивно внимание или интересирање. Упорноста понекогаш носи прекрасен ефект.
РАБОТА: Посветете внимание на нови информации кои кружат на деловната свена. Важно е да се најдете во вистинскиот момент, на вистинското место.
СОВЕТ: Уживајте во различните ситуации.
ЛАВ
ЉУБОВ: Посветете доволно внимание на една блиска личност. Нема причина да трпите емотивен пораз и да се залажувате со лажни надежи.
РАБОТА: Пофалбите што ги добивате од вашите соработници делуваат поттикнувачки и обврзувачки. Ви треба подобар избор во деловните контакти.
СОВЕТ: Избегнувајте ситуации што ве вознемируваат.
ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Избегнувајте нови предизвици или личност со различни афинитети. Понекогаш е невозможно да се помират различните спротивности што постојат.
РАБОТА: На средбата со соработниците, не можете да промените нечие мислење или да влијаете на нивното однесување. Бидете реални во своите проценки.
СОВЕТ: Потребни Ви се повеќе часови здрав сон
ВАГА
ЉУБОВ: Ве очекува пријатно изненадување на средбата со саканата личност. Дозволете си себеси повеќе забава и добро друштво.
РАБОТА: Соработката и договорот ве обврзуваат на почитување на правилата и различните афинитети.
СОВЕТ: Потребна Ви е релаксација.
СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Кај себе поттикнувате емотивна инспирација. Препуштете се на Вашите чувства.
РАБОТА: Имате добро чувство за бизнис проценка. Важно е правилно да ги нагласите Вашите способности и да делувате добронамерно.
СОВЕТ: Вие сте во одлична психо-физичка форма
СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Нема причина да се потисне желбата пред блиска личност. Партнерот сака искрено да ве угоди.
РАБОТА: Делувате вешто во различни ситуации, но без туѓа поддршка или помош целата приказна би имала различен проток и значење.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Поттикнете кај себе ведар дух и добро расположение.
ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Се обидувате да дејствувате колективно, но вие сте оптоварени со нови љубовни дилеми или лошо чувство за една блиска личност.
РАБОТА: Вашите идеи не значат многу ако вашите соработници не ве обвинуваат за слични начела во деловно-финансиските аранжмани.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе ви годи прошетка во природа или рекреација.
ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Партнерот делува арогантно или неискрено во своите ветувања. Со таквото однесување почнува да ве одбива од себе и тоа додатно ве загрижува.
РАБОТА: Избегнувајте ситуации кои го надминуваат вашето знаење или практично искуство. Нема причина да се откаже од некои деловни ситуации.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Важно е да се зачува присебноста на духот и позитивното расположение.
РИБИ
ЉУБОВ: Во средба со партнерот нема потреба да се возбудувате за ситници кои го отежнуваат разговорот.
РАБОТА: Чувствувате лесен замор и затоа реагирате поимпулсивно од вообичаеното. Се обидувате да се ослободите од дополнителни обврски.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Позицијата на Месечината влијае на вашата вознемиреност.