ОВЕН
ЉУБОВ: Имате впечаток дека неправедно страдате за нечие однесување, подготвени сте да го промените она што не ви се допаѓа во романтичната врска.
РАБОТА: Вам Ви е важно да завршите низа корисни работи и да ја оправдате нечијата доверба. Покажете им на соработниците дека поседувате различни квалитети.
СОВЕТ: Вие сте во одлична психо-физичка форма.
БИК
ЉУБОВ: Покажете доволно трпение во некои деликатни ситуации. Лицето кое што го сакате заслужува бескрајно внимание и разбирање.
РАБОТА: Имате добри идеи и подготвени сте да прифатите нови решенија. Околината е подготвена да ја поддржи Вашата улога во заедничката акција.
СОВЕТ: Подобрете ја концентрацијата.
БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Постои молк и нова дилема во врска со некој близок. Не ви се допаѓа неизвесноста.
РАБОТА: Вие сте заинтересирани за нечија понуда. Прифатете корисни совети пред да донесете конечна одлука.
СОВЕТ: Контролирајте ја импулсивната страна од вашата природа.
РАК
ЉУБОВ: Ако сте вознемирени од твоите љубовни дилеми, зборувајте искрено со вашиот партнер. Не двоумете се да побарате дополнителни одговори.
РАБОТА: Животната средина реагира позитивно на вашите идеи и ве охрабрува да се изразите креативно. Важно е да ја зачувате присебноста.
СОВЕТ: Обрнете внимание на поздрав начин на живот, избегнувајте лоши навики.
ЛАВ
ЉУБОВ: Премолчувате “одредени детали” или вистината пред партнерот. Не можете да очекувате повеќе отколку што ви припаѓа Вам.
РАБОТА: Некој се обидува да ве наведе на своите бизнис интереси, но вие сте доволно мудри и избегнувате нови состаноци.
СОВЕТ: Ќе ви годи витаминска исхрана и повеќе течности.
ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Дозволете си некоја омилена забава во кругот на најблиските пријатели. Имате големо и позитивно влијание врз вашата сакана личност.
РАБОТА: Успешно предвидувате некакви деловни чекори кои ќе ве одведат да го наметнете вашето размислување. Ве молиме обрнете внимание на корисни информации.
СОВЕТ: Вие сте во одлична форма. Продолжете така.
ВАГА
ЉУБОВ: Нема причина да ги потиснувате своите желби пред блиска личност. Партнерот сака искрено да ви удоволи.
РАБОТА: Делувате вешто во различни ситуации, но без нечија поддршка или асистенција целата приказна може да има друг тек или смисла.
СОВЕТ: Поттикнувате ведар дух и добро расположение
СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Не скратувајте нечија слобода и право на избор. Не бидете строги или неправедни кон саканата личност.
РАБОТА: Врз основа на нечија изјава можете да го процените расположението кое владее во вашата околина. Внимателно анализирајте ги соработниците.
СОВЕТ: Важно е да ја зачувате присебноста и самоконтролата.
СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Доколку сте слободни планирајте љубовна средба. Добро ќе ви дојде романтична забава. Уживајте во убавите работи.
РАБОТА: Соработниците делуваат позитивно на вашето расположение, имате доволно енергија да се ангажирате на различни страни.
СОВЕТ: Се наиѓате во прекрасна психофизичка форма.
ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Несакате уптеха, но тоа што се случува помеѓу вас и саканата личност ве потсетува на однапред режирана претстава.
РАБОТА: Забележувате дека некој носи дополнителна конфузија во соработничките односи. Потребни ви се практични резултати, не интелектуално надмудрување.
СОВЕТ: Добро ќе ви дојде релаксација и одмор.
ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ве радуваат промените во приватниот живот, делувате снаодливо и знаете да ја убедите саканата личност са Ви даде согласност за Вашите планови.
РАБОТА: Понекогаш некои детали говорат многу за нечиј професионализам, важно е правилно да ги истакнете вашите позитивни особини.
СОВЕТ: Вие сте во одлична форма.
РИБИ
ЉУБОВ: Партнерот е искрено загрижен за вашите емоционални потреби и расположение.
РАБОТА: Вие вложувате многу енергија во работата со која работите, но на крајот останувате незадоволни.
СОВЕТ: Нема причина драматично да ги доживувате Вашите проблеми.