Временска прогноза Случувања

Дожд уште денеска! Од утре по стабилно и по суво време..

За денешниот ден метеоролозите предвидуваат дека ќе биде последен изминатиов период кој ќе биде проследен со локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Ќе дува слаб ветер од променлив правец, максималните температури на воздухот ќе бидат од 7 до 15 степени.

Од утре (Среда) се очекува времето да се стабилизира и врнежите да престанат, ќе имаме по сончево и стабилно време. 

За нови информации нашиот сервис ќе ве извести на време.

Имајте пријатен ден!