Кичево Случувања

Ноќеска хорор во Кичевско: Брачен пар врзани за својот кревет и ограбени, сторителите во бегство

Во 02 часот и 30 минути по полноќ во село Србица, кичевско, во домот на 67-годишниот И.И. во собата каде спиеле со неговата сопруга влегле две маскирани непознати лица, маскирани коишто ги врзале него и неговата сопруга и им ги одземале мобилните телефони, женски чанти, платежни картици и паричници, по што го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.

Извор: МВР