Кичево Случувања

Моментално сообраќајка на превој Стража, сообраќај наизменичен во една коловозна лента

Внимателно!

Моментално на превој Стража случена е тешка сообраќајна незгода, со патничко моторно возило Сеат со Кичевски регистарски ознаки, како што ни испратија очевидци.

Сообраќајот се одвива во една коловозна лента наизменично.

Од не потврдени извори ичесниците се здобиле со тешки телесни повреди и се вон животна опасност.

Екипите на ПС Кичево се на терен и увидот е во тек..

ФОТО: Случајни минувачи.