Живот Забава

Имала 138 килограми: Ослабнала 57 килограми со овие вежби и без диета

Лаура во еден момент имала повеќе од 138 килограми и тогаш одлучила да ја собере сета нејзина сила и да ослабе. Одлучила дека ништо нема да и застане на патот.

Таа ослабнала до 81 килограм до мај 2017 година, а денес има 88 килограми.

“Направете си услуга и никогаш не заборавајте од каде сте почнале и никогаш не заборавајте колку сте ја сакале промената. Не заборавајте колку храбро сте се бореле за успех. Знам дека е тешко, но вреди” напишала инспиративна порака оваа млада девојка и неодамна на интернет ја споделила својата приказна.

Таа почнала да крева тегови и секој ден по неколку часа поминувала во теретана. Истовремено истражувала вежби поврзани со фитнес, исхрана и здравје.

“Ги променив своите навики во исхраната и внесов многу здрава храна” напишала таа.

Сега јаде избалансирана храна бигата со овошје и зеленчук, риба, пилешко месо и јаглени хидрати. Во процесот на губење на мастите јадела 5-6 пати на ден, оброци богати со зеленчук, протеини од месо и јајца.