Кичево Случувања

Исчезна момче на 26 години од Кичевско

На 03.05.2018 година во 08:00 часот во Полициското одделение Осломеј, Р.Р. (59) пријавил дека на 02.05.2018 година во 06:00 часот од домот во непознат правец се оддалечил неговиот роднина Ф.И. (26).

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Извор: МВР