Следете не

Спорт

Кралот Кантона се враќа на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Кралот се враќа во својот дом! Легендата на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона ќе се врати за првпат на „Олд Трафорд“ како фудбалер и ќе го облече дресот на тимот на Светот во добротворниот натпревар на „Soccer Aid for UNICEF“ против Англија на 10-ти јуни.

Кога Кантона пристигна на „Олд Трафорд“ во 1992 година, клубот од Манчестер во тоа време немаше освоено титула 25 години, а Фергусон е на чело на тимот веќе шест, во кои освои само еден трофеј на Англија. Французинот остави голем печат и имаше големо влијание врз развитокот на клубот.

„Нема друго место како дома. Да се вратам на Олд Трафорд, каде ќе биде полно со познати лица, навистина е нешто посебно. Мојата порака е следна: „Soccer Aid for UNICEF“ е посебен меч поради поддршката. Се враќам за да го направам натпреварот на 10-ти јуни неверојатен и ве поттикнувам да се придружите. Да направиме заедно уште една приказна на Олд Трафорд , истакна Кантона.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 3 часа

Кичево: #TrashTag еко-акција во населба „Иванидол“ во недела на 31.03 – 10:00ч

Во борба против загадувањето и чувањето на здрава и почиста средина, граѓаните од населба „Иванидол“ – Кичево организираат доброволна #trashtag...

ЗабаваПред 4 часа

Понекогаш и крокодилот е добар такси превозник (ВИДЕО)

Крокодилот некогаш може да изненади со своите добри намери кон останатите животинчиња, погледнете го овој превоз на вода:

КичевоПред 7 часа

Нема активни пожари, изгаснати сите пламени јазици околу Кичево

По напорните обиди во претходните две деноноќија, кичевските пожарникари ги изгаснаа сите пожари што се појавија на неколку локации во...

Социјални мрежиПред 8 часа

Фејсбук акција! Избришани лажни профили, во нив Македонија на мета и останатите земји

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе ги избрише лажните профили од Македонија,Косово,Иран и Русија. Станува збор за профили за кои се...

ЗабаваПред 15 часа

Премиерно на YouTube: Вака изгледа веќе големиот хит „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст тајм“

Мартин и Стефан Филиповски вчера ја промовираа „Нешто ќе те питам бабо“, преработката на старата македонска песна. Денес слушнете ја...

СветПред 16 часа

Синот на Михаел Шумахер ќе тестира со Ферари уште во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на...

СветПред 17 часа

Типов сакаше да краде во маркет, па си го доби квалитетно! (ВИДЕО)

Опуштено си влезе во маркетот за да краде, но одеднаш се тргна наопаку… Pa neka krade ponovo… 👊👊 😁#pljacka #lopov...

Временска прогнозаПред 20 часа

АПРИЛ 2019 ќе биде екстремно топол месец во поголем дел на Европа

Феноменот ЕЛ НИЊО полека но сигурно ја загрева Европа а тоа се гледа по долгиот период на натпросечно високите температури...

ЗабаваПред 21 час

Дневен хороскоп (26.03) Вторник

Овен Поволен ден ако сте планирале ново патување. Можете да очекувате убав ден за работа. Тежок период на полето на...

МакедонијаПред 23 часа

Во недела започнува летното сметање на времето

Во недела, на 31-ви март, ќе започне летното сметање на времето со поместување на стрелките на часовните за еден час...

Во тренд