Кичево Случувања

Кичевчанец заработи кривична за тешка кражба и кражба во обид

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Л. (51) од Кичево поради постоење основи на сонмение за сторени три кривични дела ,“тешка кражба” и четири кривични дела “тешка кражба во обид”.

Во периодот од 12.03.2018 до 21.04.2018 година на подрачје на Кичево, пријавениот извршил тешки кражби и тешки кражби во обид во куќи и деловни објекти, на начин што со употреба на подесен алат, ги отворал влезните врати, и одземал парични средства и други предмети