Временска прогноза Случувања

И денес нестабилно со дожд и грмежи после пладне

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно, со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се движат од 7 до 15 степени, а максималните од 18 до 26 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи.

Утре процесите ќе бидат поретки и со послаб интензитет, а од Четврток условите за нестабилност повторно ќе се зголемат.