Забава Занимливости

Ма каков судија, МЕЧКАТА е главна: Мечот започнува тогаш кога мечката ќе даде знак! (ВИДЕО)

Смешна фотографија од мечка која дава знак за почеток на натпревар, наместо судијата, го обиколи светот.

А, доколку се прашувате кој се сети за ваква идеја на фудбалски натпревар – тоа го направија Русите!

Мечката е симбол на Машук, руски третолигаш. Таа беше главна атракција на мечот помеѓу Машук и Ангушт.

Мечката не му помогна на домаќинот, бидејќи гостите од Назранн победија 3-0.

На табелата на третата јужна лига, Ангуст е сега на 13-то, а Машук на 12 место.