Свет Случувања

Незапаметенa несреќа во авто-мото спортот: Од болидот не остана ништо, возачот го спаси само чудо! (ВИДЕО+ФОТО)

Рон Суминг возачот во ТЦР првенството на Велика Британија, доживеa страшна несреќа.

Тој на патеката Кнокхил излета со голема брзина, се преврте неколку пати, а на крајот од автомобилт не остана ништо.

Само чудо го спаси Суминг. Некако успеа да помине без потешки повреди, лекарите во болницата заклучија дека имал само помали повреди, што е навистина чудо со оглед на тоа во каква состојба беше неговиот автомобил.

Ова сигурно е една од најтешките несреќи во последните години…