Свет Случувања

Невкусна шега: Ја турнала својата другарка под автобус (ВИДЕО)

Во полскиот град Чеховице-Џеџице невкусна шега помеѓу две другарки за малку ќе завршела трагично.

Како што може да се види на вознемирувачката снимката, двете девојки се движеле по крајот на улицата кога поминувал автобус.

Едната од нив сакала “грубо да се пошегува” па ја турнала својата другарка која паднала под свтобусот.

Со многу среќа е избегната трагедија и девојката не се здобила со поврди во овој инцидент.

17yo pushes girl under moving bus

Friendly banter almost turned fatal: 17yo pushes girl under moving busCourtesy: City Guard Czechowice-Dziedzice

Geplaatst door RT op Dinsdag 17 april 2018