Свет Случувања

Во живо: Еден од полицајците пронајден мртов и изваден од водите (ФОТО)

Неофицијално албанските медиуми објавуваат дека телото на еден од двајцата исчезнати полицајци кои во саботата вечерта со полициско возило влетаа во реката Лепенец е пронајдено.

Денеска околу 15:45 минути во заедничка акција помеѓу полицијата на Косово и медицинската помош како и против пожарната служба го пронајде телото на еден од полициските службеници.

Истрагата продолжува и по другиот полицаец, а повеќе информации засега не се објавуваат.

LIVE nga vendi i ngjarjesGjendet trupi i njërit polic në lumin Lepenc

Geplaatst door Kallxo.com op Donderdag 3 mei 2018