Македонија Случувања

Црн ден: 4 загинати во нова сообраќајка кај Ресен денес..

Денешниот ден дефинитивно ќе се запамети како црн ден.

Во нова сообраќајка скоро во ист временски термин како кај таа на Гостивар-Кичево, четири лица загинаа во тешка сообраќајка што попладнево се случила на патот Ресен – Охрид во близина на селото Крушје, потврдуваат од МВР.

Според полициски информации, до несреќата дошло попладнево околу 16:30 часот кога при се уште неразјаснети околности се судриле три автомобили, две со битолски и едно со охридски регистарски таблички.

Од МВР и официјално ја потврдија оваа информација, но не откриваат повеќе детали до завршување на полицискиот увид.

ВНИМАВАЈТЕ ЛУЃЕ како управувате со своето возило!!!