Временска прогноза Случувања

Сончево и топло и утре, од понеделник посвежо време со повремен дожд

Сличен ден на денешниот ќе имаме и утре во Недела каде дневната температура ќе се движи од 20 до 26 степени.

УХМР излезе со рана најава дека токму од Понеделник треба да очекуваме посвежо време со повремени врнежи од дожд, така што во Вторник ќе имаме и грмежи.

Денес најтопло беше во Гевгелија со 29 степени, а најниска температура е измерена во Маврово – 19 степени.