Следете не

Свет

Збесна среде програма во живо: ТВ водителот на Фокс стана хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Гери Френк е метеоролог кој за американската телевизија, „Фокс 17“ прави извештај за временската прогноза.

Неговите колеги водители од истата телевизија, како и бројни граѓани на Мичиген кои никако не можат да го дочекаат топлото време, негодуваа која овој метеоролог им соопшти дека ги очекува уште една студена недела, со температури под просекот за оваа доба на годината.

Видно изнервиран поради тоа, Френк, пред неколку дена наместо да претстави временска прогноза, на програмот во живо, почна да приговара на своите колеги и да зборува дека не е он тој кого луѓето би требало да го обвинуваат што времето е лошо.

„Вие ме излудувате. Секојпат кога претставува седмодневна прогноза, бие негодувате и произведувате звуци, без оглед на тоа кога се појавувам. Би сакал да ми кажете „Ова се одлични вести“. Што сакате, да лажам?“, жестоко на програмата се обрати метеорологот.

И додека неговите колеги во позадина се смееја, настапот на Гери за кратко време стана хит на интернер и социјалните мрежи.

Facebook

Последни објави

Забава2 hours ago

Карти за концертот на Влатко Лозаноски во Lounge Bar „Bacardi“ – Кичево

После повеќе од десет години на сцената нашиот кичевчанец Влатко Лозаноски музичар со безброј хитови, три студиски албуми и награди...

Кичево4 hours ago

Петти самостоен музички проект на мултиталентираниот Зоран Стефаноски

Мултиталентираниот  Зоран Стефаноски продолжува да нè воодушевува со своите авторски проекти, а најновиот петти по ред е насловен „Wrath Of...

Временска прогноза10 hours ago

Денес времето ќе биде сончево и топло, температури до 20 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи,...

Хумор12 hours ago

УРНЕБЕСНО: Мачкава има обука да обезбедува објекти! (ВИДЕО)

Нема што дополнително да коментираме за оваа мачка, само погледнете го видеото подолу: Инаку, Мачкава работиТ како Обезбедување во продавницава...

Забава16 hours ago

Вашиот редовен хороскоп | 19.3 Вторник

Овен Би можеле да остварите позитивна соработка која би траела на долг рок. Сакате нова љубовна врска и посакувате убави...

Занимливости21 hours ago

Просечен Македонец треба да работи 26 години за еднодневна плата на Хамилтон!

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон летоска доби нов договор со екипата на Мерцедес. Хамилтон потпиша двегодишен договор со...

Занимливости23 hours ago

Доколку ја јадете оваа храна, никогаш нема да ве здебели

Еден од најчестите совети кој го слушате е дека би требало да јадете толку храна колку што ви е потребно...

Кичево1 day ago

Лоциран пожар во атарот на с.Поповјани, во тек се мерки за негово гаснење

Вчера на 17-ти март, околу 10 часот, на неколку локации во атарот на кичевското село Поповјани, случен е пожар на...

Македонија1 day ago

Вечерва: Бензините поскапуваат, додека дизелот се намалува!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави цените на горивата – и од вечерва на полноќ цените на бензините се...

Македонија1 day ago

Поскапуваат ли повторно горивата?

По речиси две недели од последната промена, Регулаторна комисија за енергетика денес напладне ќе го соопшти новите цени на горивата...

Во тренд