Следете не

Естрада

(ВИДЕО) Кичевчанецот Спасен Сиљаноски не знае да погреши во неговиот избор на песни, „Ах да се врати времето“ е новиот хит, слушнете го!

Avatar

Објавено пред

на

Кичевчанецот, нашиот пријател Спасен Сиљаноски го исполни ветувањето дека ќе не почасти со нова песна и спот. Од вчера на популарната јутјуб платформа во етер е преубавиот видео запис кој го направи 📽 ИН Продукција и Ване Петкоски и веќе големиот хит „Ах да се врати времето“ во исполнение на 🎷 Христијан Матлиоски, 🎸 Кире Петрески, 🎹 Мишел Трајкоски и 🎛 🎙 продуценскиот професионалец г-дин Љупчо Павловски.

Слушнете ја преубавата песна, доколку ви се допаѓа 👍, споделете ја на вашите пријатели..

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Естрада

(ВИДЕО) Влатко Миладиноски за пријатен викенд не почести со ново видео на сите гостувања во емисијата „Мерак Меана“

Avatar

Објавено пред

на

На барање на својата фан публика Влатко Миладиноски постави нов видео запис на својот официјален ЈуТјуб канал од гостувањата во реномираната музичка емисија „Мерак Меана“ на Телевизија Сител.

Уживајте и имајте пријатен викенд:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Естрада

(ВИДЕО) Зурлаџијата Џељо Дестановски меѓу најмладите со ново оро за пријатен викенд

Avatar

Објавено пред

на

Нашиот пријател Џељо Дестановски и во овие тешки ковид моменти за македонската музика, успешно твори и компонира нова музика.

Како што вели „Музиката е лекот на сите болести“ тогаш најното оро „Дестанова ризница“ дава позитивна енергија за пријатен викенд каде и да сте!

Во прилог премиерно погледнете го новиот видео запис и оро, оставете Like и споделете:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Естрада

(ВИДЕО) Прво гостување во емисијата „Ние и вие“ на кичевчанецот Спасен Сиљаноски после оздравувањето од Ковид-19

Avatar

Објавено пред

на

Од блиску во емисијата на Канал5 телевизија „Ние и вие“ со нашата фолк ѕвезда од Кичево – Спасен Сиљаноски за прв пат после голготата со Ковид-19, во продолжение 15 минути одлично интервју со одлични прашања, проследете:

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КултураПред 2 часа

Утре е големиот празник „Пречиста“, на помош да биде, за многу здравје и нови рожби во домовите

Утре е голем празник Воведение на Пресвета Богородица во храмот што народот го вика Света Пречиста или само Пречиста, овој...

Временска прогнозаПред 3 часа

Времето денес ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд до недела каде врнежите ќе бидат со поголем интензитет

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, претежно во западните делови, ќе дува умерен, вдолж...

ХороскопПред 10 часа

Голем Хороскоп за денес [03.12] – четврток

ОВЕН Работа: На деловен план работите ќе бидат одлични. Добриот крај на претходната година ќе продолжи и вашата работа ќе цвета....

МакедонијаПред 13 часа

(ФОТО) Вечерва сопрен камионџија на патот Прилеп-Кавадарци, возел со 2,44 промили алкохол во крвта

Вечерва околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од...

МакедонијаПред 14 часа

Ковид-19 денес: 946 нови случаи од 2564 тестирања, починати се 33 лица, ова е билансот по градови..

Во последните 24 часа се направени 2564 тестирања, а регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 426 -Куманово...

Живот и стилПред 14 часа

(ВИДЕО) Видео за 2020 година е делото на „DigitalBox“ – „Со љубов од Париз“, љубовна приказна каква што секој би посакал

Како што се ближи крајот на годината, време е да избереме еден видео запис на заљубен млад брачен пар. Видеото...

МакедонијаПред 18 часа

Пред нас нов неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98...

СкопјеПред 19 часа

Силен земјотрес предмалку почуствуван во Скопје

Силен земјотрес го потресе Скопје, но и целата земја и предизвика вознемиреност кај граѓаните. Според податоците од ЕМСЦ, епицентарот на...

ХороскопПред 1 ден

Хороскоп за денес (02.12) среда

ОВЕН Месечинта ви најавува дека сега ја имате потребната сила да успеете да се справите со сите дневни задачи и...

КичевоПред 2 дена

(ФОТО) Од птичја перспектива кичевскиот булевар и Китино Кале формираат ружа?

Дали сте знаеле дека ако го погледнеме нашиот град од птичја перспектива, главниот булевар („Ослободување“) и Китино Кале формираат РУЖА🌹...

НАЈЧИТАНИ