Кичево Случувања

Маж од Кичевско на возраст од 44 год удрен од автомобил и е пренесен на Клиника

Четириесет и четири годишен маж е повреден денеска откако е удрен со автомобил во кичевско

Несреќата, како што соопшти МВР се случила во 14:50 часот во село Грешница, кога патничко моторно возило удрило во 44-годишниот пешак..

Извор: infoMAX