Временска прогноза Кичево Настани Случувања

Во Кичево крводарителна акција + Временска прогноза за денес

Од УХМР известуваат дека продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со дневни температури малку над просекот за овој период од годината.

Од четврток ќе има повремено зголемување на облачноста.

Денес исто така е предвидена крводарителна акција во ЦУК Кичево.