Временска прогноза Случувања

Еве какво време не очекува до Четврток, а од Петок повторно сонце

Од УХМР известуваат дека до четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Од петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.