Македонија Случувања

Моментално густа магла на превој Стража, внимавајте..

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла до 50 метри има на планинскиот премин Стража. 

Извор: АМСМ