Следете не

Забава

Редовен денешен Хороскоп за вас (12.11 Понеделник)

Овен

Планирате деловно патување. Сметате дека тоа ќе ви донесе многу успеси.

Ќе се заљубите во личност која ја знаете од порано.

Обрнете и внимание на кашлицата која ја имате.

Бик

Сакате брза заранотувачка. Ве очекува кратко деловно патување.

Ќе запознаете личност која е помлада од вас.

Немате енергија и мрзеливи сте.

Близнаци

Сакате да заработите брзо, а ништо да не работите.

Одличен ден за љубов.

Имате проблеми со дишењето.

Рак

Не сте сигурни и воопшто не и верувате на една Водолија.

Блиски сте со личност родена во знакот Близнаци. Таа е одличен љубовен избор за вас.

Здравјето е добро.

Лав

Снаодлив тип сте кога станува збор за работата. Добра соработка им следи на оние Лавови кои работат на полето на сообраќајот.

Тајна средба за некои Лавови кои се во брак.

Имате одлично здравје и енергија.

Девица

Добар говорник сте. Месечината во Близнаци ви дава добри преговори.

Повеќе зборувате за љубовта отколку што ја живеете.

Синусите ви се чувствителни.

Вага

Одличен ден за планирање, на полето на работата.

Планирајте убава вечер со саканата личност.

Смирени сте и среќни. Здравјето е одлично.

Шкорпија

Деталите се многу важни во работата, но само вие имате моќ да ги забележите.

Некако сте наптреварувачки расположени на полето на љубовта. Тоа е нешто што не ви е потребно.

Силни сте и издржливи.

Стрелец

Одлични сте во комуникација со колегите, тие многу ви помагаат.

Добро се чувствувате и во врска и како слободни Стрелци.

Здравјето е добро.

Јарец

Морате да поработите на полето на комуникацијата. Премногу сте тешки денеска.

Успешни сте во врската без оглед на тоа што другите мислат за вас.

Здравјето ви е чувствително.

Водолија

Не вреди да вложувате умствена енергија, барем не денеска.

Топли емоции и размена на убави чувства. Таков е денот денеска.

Потребен ви е повеќе воздух.

Риби

Не е време да се расправате со колегите, почекајте со тоа.

Уживајте во љубовта.

Пијте повеќе течности.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 2 часа

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 2 часа

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 3 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 4 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 5 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 7 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 21 час

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 2 дена

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд