Следете не

Забава

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен

Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува.

Чувството на напуштеност не ви дава мир. Тешко ви е да ја преболите старата љубов.

Внимавајте на исхраната.

Бик

Окупирани сте со одредени ситуации во личниот живот, така што воопшто не размислувате за обврските на работа.

Престанувате да преземате иницијатива во љубовта. Партнерот ви го замерува тоа.

Болки во грлото.

 

Близнаци

Иако сакате да ја смените работата, сепак не сакате да се откажете од чувството на сигурност кое го имате на оваа работа.

Не сте сигурни што чувствувате кон партнерот, но немате ни сила ниту пак одлучност да решавате било што.

Пад на апетитот.

 

Рак

Ви паѓа концентрацијата и чувствувате голем замор. Денеска е еден од оние полоши денови.

Чувствувате дека партнерот ви е голема поддршка во животот.

Проблеми со низок притисок.

 

Лав

Денеска ќе имате потешкотии да дојдете до важни информации поврзани со работата.

Моменталната состојба ви одговара и не сакате а сакате да менувате ништо.

Потребен ви е добар сон.

 

Девица

Добро сте расположени и сакате да ја раширите добрата атмосфера на работа. Ве чека убав работен ден.

Денеска ако започнувате нова врска, таа ќе биде долготрајна и многу значајна.

Чувствителен дел на зглобовите.

 

Вага

Денеска ќе бидете понапнати од вообичаено и склони сте кон нагли и непромислени одлуки. Внимавајте.

Саканата личност ви дава малку внимание, тоа многу ви пречи.

Вкочанети сте.

 

Шкорпија

Денеска ќе ви пречи монотонијата на работа и рутината. Ќе пробате да направите некои промени.

Ако сте во врска или брак, ве очекува убаво изненадување од партнерот.

Внимавајте на холестеролот.

 

Стрелец

Убаво ќе ги завршите сите обврски денеска. Денот е многу поволен за работа.

Спонтано ќе се запознаете со личност која ќе ви стане многу важна.

Здравјето е добро.

 

Јарец

Добар период за подобрување на материјалната ситуација. Можно е да имате повеќе работа од вообичаено.

Имате многу доверба во саканата личност и таа ве мотивира да бидете подобра личност.

Избегнувајте ги шеќерите.

 

Водолија

Многу работа ви е насобрана. Треба добро да се организирате.

Многу сте заљубени, постојано мислите на саканата личност.

Главоболка.

 

Риби

Не ве чекаат никакви дополнителни обврски или големи промени. Денот ќе помине мирно на работа.

Во љубовта, водите тешка внатрешна борба со себе, но не сакате за тоа да разговарате со никого.

Слаба циркулација.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

БалканПред 2 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 4 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 10 часа

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 21 час

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 23 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 23 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 23 часа

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 1 ден

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 1 ден

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

МакедонијаПред 1 ден

Мотор со малолетници од Битола се заби во автомобил, итно се пренесени во болница!

Вчера во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода...

НАЈЧИТАНИ

Close