Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 25.12 Вторник

Овен

Ви останува слободно време откако ќе ги завршите своите обврски. Искористете го денешниот ден за одмор.

Имате пријателски однос со саканата личност и секогаш знаете точно што да кажете и направите.

Добро расположени сте.

Бик

Пред вас е поволен ден за ставање точка на некоја работа која конечно ја завршувате.

Комуникацијата со саканата личност во текот на денешниот ден може да биде проблематична.

Можна е мала вкочанетост.

Близнаци

Ве очекува патување на кое ќе постигнете добар договор. Пред вас е поволен ден.

Ви годи да сте слободни и да не сте во врска.

Стабилна здравствена состојба.

Рак

Не сте загрижени за работата иако не е идеална. Подготвени сте да дадете се од себе за да ги решите сите проблеми.

Се двоумите околу некои одлуки на полето на љубовта. Што и да направите, немојте да одите против себе.

Здравјето е чувствително.

Лав

Ве очекува пресврт на полето на работата. Многу работи нема да бидат онака како што се надевате. Бидете подготвени на изненадувања.

Партнерот ви е посветен и убаво е кога сте заедно. Ве очекува позитивна фаза за љубов.

Добро се чувствувате.

Девица

Имате некои мали обврски на полето на работата, но штом ги завршите ќе ви остане многу слободно време.

Не сте подготвени за љубовни промени.

Пад на имунитетот.

Вага

Факторот среќа ви е наклонет кога станува збор за работата и можете да очекувате позитивни моменти.

Уживате во вниманието од спротивниот пол.

Одлично се чувствувате.

Шкорпија

Приватната работа оди во добра насока и задоволни сте. Финансиите се стабилни.

Можете да очекувате нови љубовни моменти со личноста која ја познавате. Пред вас е интересен флерт.

Полека ги надминувате здравствените проблеми.

Стрелец

Ве очекува поволен ден за нови одлуки и промени. Пред вас е фаза на голем успех во кариерата.

Денот носи интересна средба.

Здравјето е одлично.

Јарец

Имате големи планови, но потребно ви е време да го реализирате тоа.

Наскоро доаѓа стабилна љубовна врска. Можете да очекувате нови ситуации со личноста која ви се допаѓа.

Здравјето е одлично.

Водолија

Не се оптоварувајте со големи планови во текот на денешниот ден.

Можно е да сте збунети а и самите да не сте сигурни што точно сакате.

Избегнувајте цигари и алкохол.

Риби

Ве очекува добар ден без многу грижи.

Не сте подготвени отворено да ги покажете чувствата кон личноста која ви се допаѓа.

Опуштете се.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 10 часа

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 18 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 19 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 21 час

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 22 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 24 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close