Следете не

Забава

Хороскоп за денес (24.12) Понеделник

Овен

Вредни сте и подготвени максимално да се посветите на работата. Ве очекува поволен ден за нови одлуки.

Со саканата личност ве очекува убав ден за решавање на некои проблеми и несогласувања од минатото. Работите ќе тргнат на подобро.

Здравјето е добро.

Бик

Склони сте кон правење грешки и лоши одлуки, кога станува збор за работата.

Ве очекува познанство кое ќе ве однесе до сериозна врска и брак. Доаѓаат љубовни промени.

Избегнувајте алкохол.

Близнаци

Пред вас е одличен ден за промени на полето на работата.

Ви се допаѓа личност која покажува самодоверба и е подготвена да го направи првиот чекор кон вас.

Стабилна здравствена состојба.

Рак

Можете да очекувате позитивни вести кои ќе ви го поправат расположението. Проблемите на работа се решаваат.

Отворени сте кон личноста која ви се допаѓа и подготвени сте да го придобиете нивното внимание.

Болки во грбот.

Лав

Пред вас е донесување на голема одлука, која може да биде значајна за вашата иднина.

Врската може да ви тргне на подобро ако правите повеќе компромиси.

Време е да  направите крвната слика.

Девица

Ве очекува можност да запознаете личност која ќе ви биде важна во иднина за вашиот професионален напредок.

Конечно сте подготвени за нова врска.

Внимавајте на крвниот притисок.

Вага

Ако се занимавате со приватен бизнис, пред вас е фаза во која ќе имате можност да решите некои проблеми кои ве оптеретуваат.

Саканата личност покажува дека сте и важни и се труди да ги поправи работите.

Водете сметка за вашето здравје.

Шкорпија

Краткото планирање кое го планирате би можело да ви донесе позитивна можност за нова соработка.

Ве очекува нова средба со личноста која ќе ви ги покаже своите искрени намери.

Синусите ви се чувствителни.

Стрелец

Ве очекува поволен ден за нови одлуки и промени. Пред вас е фаза на голем успех во кариерата.

Денот носи интересна средба.

Здравјето е одлично.

Јарец

Ако очекувате дека работите на професионално поле ќе се сменат, можно е малку да се разочарате.

Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате на полето на љубовта и тоа ви носи нервоза.

Здравјето е добро.

Водолија

Добро би било да земете слободен ден и добро да се одморите.

Заљубени сте и сакате да покажете колку ви значи таа личност.

Потребен ви е мир и релаксација.

Риби

Малку сте мрзеливи и некои обврски не ги сфаќате доволно сериозно.

Флертувате со нова личност и подготвени сте да им пријдете.

Ви годи физичка активност.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 8 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 9 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 10 часа

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 18 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 18 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 19 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 21 час

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 22 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 24 часа

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close