ОВЕН
ЉУБОВ: Расположени сте за средба со личност која емотивно ве исполнува со убави мисли и позитивна енергија
РАБОТА: Секогаш постои лесен и тежок начин до успехот, поради тоа прифатете ја добрата идеја која ви ја предложуваат соработниците.
ЗДРАВЈЕ: Поттикнете кај себе позитивно расположение и самодоверба.
БИК
ЉУБОВ: Партнерот внимателно го анализира вашето однесување и често пати не го одобрува, но вие немате трпение да ги сослушате неговите забелешки.
РАБОТА: Нови случувања внесуваат промени во вашето окружување. Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без видлива корист.
СОВЕТ: Добро ќе ви дојде релаксација или прошетка во природа.
БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Несогласувањето на партнерот кажува доволно за заедничкото расположение или за емотивното недоразбирање.
РАБОТА: Не го предвидувајте тоа што е неизвесно бидејќи порано или подоцна работите ќе почнат да се комплицираат, на ваша штета.
СОВЕТ: Обидете се да ги решите своите внатрешни конфликти.
РАК
ЉУБОВ: Нема потреба да измислувате изговори кои може да ве престават во погрешно светло пред блиската личност.
РАБОТА: Доколку неможете да остварите задоволително ниво во комуникацијата и преговорите со соработниците, посветете внимание на самосталните работи.
СОВЕТ: Обратете внимание на здравата исхрана.
ЛАВ
ЉУБОВ: Сочувајте ја самоконтролата, подобро е да не го провоцирате партнерот на взаемно докажување. Работите лесно може да излезат од контрола.
РАБОТА: Потребно е правилно да ги согледате различните аспекти на случувања на деловна сцена и својата улога или можност.
СОВЕТ: Обрнете внимание на правилна исхрана.
ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Вашата гордост избива на површина, а тоа претставува лош предзнак во однос со саканата личност. Неможете секогаш да ја наметнувате својата волја.
РАБОТА: Важно е да го направите она што е неизбежно во деловно – финансиската соработка, како и да ги почитувате основните правила.
СОВЕТ: Обидетесе правилно да ја контролирате својата креативна енергија.
ВАГА
ЉУБОВ: Обидете се да разберете нечија емотивна слабост или недостаток на храброст кои не ги исполнуваат вашите очекувања.
РАБОТА: Некој се обидува да ве увери во своите добри намери, но не постои ниту еден доказ за да го потврди тоа.
СОВЕТ: Избегнувајте конфликтвни ситуации и бидете внимателни во сообраќајот.
СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Доколку сте незадоволни со емотивниот статус, превземете ги работите во своите раце. Не се двоумете да се соочите со тековните проблеми.
РАБОТА: Несакате да одговарате на нечии провокаторски прашања или да повторувате позната приказна. Ве следи лоша комуникација со соработниците
СОВЕТ: Планирајте излегување или некоја интересна стредба како поттик за добро расположение.
СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Некој ве спречува да ги постигнете своите емотивни намери, но секогаш постои добро решение и заобиколен начин.
РАБОТА: Потребно е да превземете иницијатива и контрола во одлучувачките ситуации. Нема причина за сомневање во своите способности.
СОВЕТ: Смислете пријатна забава, добро ќе ви дојде релаксација
ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Нема причина да се потпирате на лажна надеж. Сигурно е само тоа што е проверено.
РАБОТА: Контактирајте личност која има веродостојни информации за деловните можности. Потребни ви се нови критериуми.
СОВЕТ: Потребно е да ја подобрите концентрацијата
ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Поради емотивната несигурност повремено делувате строго кон партнерот. Неможете да останете доследни на своите одлуки.
РАБОТА: Важно е да ја сочувате присебноста и да се однесувате во согласност со професионалните манири. Задржете ја внимателноста.
СОВЕТ: Обидете се да ја подобрите концентрацијата
РИБИ
ЉУБОВ: Важно е да ја сочувате емотивната усогласеност и доверба во саканата личност. Доколку сте слободни одговорете на нечиј повик.
РАБОТА: Сте направиле добра процена на можностите. Ги контролирате сите важни случувања кои влијаат на завршните резултети.
СОВЕТ: Се наоѓате во прекрасна психофизичка форма.