Кичево Случувања

Се трага по 11 годишно девојче од Кичево

На 26.04.2018 година во 13.45 часот во Полициската станица Кичево, С.М. (30) од Кичево пријавила дека на 21.04.2018 година од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 11-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Извор: МВР