Следете не

Спорт

Лошо полувреме во Лигата на Шампиони, Ајакс си поигрува со Тотенхем (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Уште 45 минути! Уште толку го делат Ајакс од пласман во финалето на Лигата на шампионите. Симпатичниот амстердамски тим вечерва на свој терен поведе против Тотенхем со 2:0 и зголеми на 3:0 во севкупниот резултат, што значи дека на „Спарс“ во второто полувреме ќе им треба вистинско чудо за пресврт.

Ајакс поведе во петтата минута кога по корнерот, младиот Де Лихт со глава ја испрати топката во мрежата на лондонската екипа. Тој гол воедно беше 150-ти на Ајакс во Лигата на шампионите. Одговорот од „петлите“ можеше да стигне веднаш, меѓутоа Хунг-Мин Сон ја погоди стативата.

Во 35 минута уште еден шок за „спарси“. Зијеш продре по крилната позиција, додаде до Тадиќ кој од прва со фантастичен шут ја затресе мрежата на противникот.

Гостите нема веќе што да тактизираат, мора да фрлат се на една карта – напад и голови во второто полувреме. Но ќе видиме како Ајакс ќе одговори на таквата тактика.

Facebook

Последни објави

ХуморПред 16 минути

(ВИДЕО) Си направи да му е интересно, си сурфаше на врата по вода

Чудесен е светот и идеите во него… Баткава сурфаше по вода со влезна врата…

Временска прогнозаПред 5 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 13 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 13 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 18 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 20 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 22 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

НАЈЧИТАНИ