Следете не

Забава

Мажите кои што сакаат големи гради имаат неколку заеднички особини

Не е тајна дека секој маж додека разговара со жена неколку пати погледнува во нејзините гради. Секои женски гради си имаат свој обожавател, сеедно дали тие биле големи, мали , затегнати, спуштени, буквално сите си имаат свои обожаватели.

Експертите решиле да направат истражување за тоа какви гради ги интересираат мажите.

Тоа дека мажите сакаат големи гради е точно, но според истражувањето големи гради сакаат мажите кои што не се многу моќни т.е немаат многу пари.

Материјално побогатите мажи знаат дека не им се потребни “резерви” и затоа тие не сакаат многу големи гради.

Воедно заедничка особина кај мажите што сакаат големи гради покрај тоа што веќе наведовме дека се материјално послаби, тие исто така и полесно се решаваат за брак. Тие им веруваат повеќе на жените со големи гради, бидејќи тоа ги асоцира на тоа дека ќе бидат подобри мајки.

Експертите исто така дошле до сознание дека оние машки кои што во детството им била потребна мајчинска љубов, сега кога се возрасни сакаат жени со поголеми гради.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 5 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 5 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 6 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 8 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 9 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 11 час

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close