Забава Занимливости

Мајки еве како да направите влажни марамици за бебенце! (ВИДЕО)

Една мајка дојде до идеја да се направат влажни марамици од тоалетна хартија, која нема да ја оштети нежната детска кожа.

Со оглед на тоа што многу деца се алергични на состојките на влажните марамици од продавниците, жената одлучи да сподели еден едноставен трик кој сигурно ќе ги воодушеви мајките.