Временска прогноза Случувања

Продолжуваат поројните дождови и грмежи

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат од 16 до 27 Целзиусови степени.

Во Кичево ќе биде променливо облачно, попладне со локален пороен дожд и ретки грмежи и максимална дневна температура од 24 степени. 

Утре ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи, но процесите се очекува да бидат послаби. Потоа и во наредните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет.