Забава Занимливости

ЗАТВОР СО ПЕТ ЅВЕЗДИ: Најбогатиот принц во светот конечно ослободен од „златниот кафез“ (ВИДЕО)

Саудискиот принц Алвалид бин Талал, кој важи за најбогатиот Арап во светот, конечно е пуштен на слобода од „затворот“ во кој престојувал заедно со други политичари, а затворени биле поради корупција.

Талал е пуштен од луксузниот притвор само неколку часа откако давал интервју за Ројтерс, а во кое изјавил дека очекува негово ослободување.

Тој ги прошета новинарите низ луксузниот затвор во кој бил затворен неколку месеци.

https://www.youtube.com/watch?v=kpyUbvK5XJM