Следете не

Спорт

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Avatar

Објавено пред

на

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“.

Данскиот репрезентативец има договор со Тотенхем до 2020 година, но преговорите за новиот договор се прекинати и англискиот клуб ќе мора налето да го продава фудбалерот доколку сака да заработи на него.

„Ас“ пишува дека Флорентино Перез чека знак од менаџерот на Ериксен и планира првично да понуди 80 милиони евра.

27-годишниот плејмејкер веќе донел одлука да ја промени средината и негова желба е да се пресели во Мадрид, но сега е фокусиран на финишот на сезоната со Тотенхем.

„Како што беше случај и со Еден Азар, Реал Мадрид се наоѓа во одлична ситуација да го комплетира трансферот на Ериксен, кој во други услови би бил сметан како прескап. Ниту освојувањето на титулата во ЛШ не би ги променила работите и Ериксен се очекува налето да дојде на „Сантијаго Бернабеу“, пишува „Ас“, кој е секогаш добро информиран за случувањата во „кралскиот“ клуб.

Тотенхем се наоѓа пред „свршен“ чин, бидејќи фудбалерот има уште една година договор, но ќе се обиде од неговиот трансфер да заработи приближно 100 милиони евра.

Реал Мадрид има одлични односи со „спарси“ и поради тоа медиумите се оптимисти дека трансферот брзо ќе биде договорен.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 9 часа

Денес ќе имаме сончево време, додека викендот ни доаѓа кратко освежување

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од претпладне ќе дува умерен северен ветер кој на...

ЗабаваПред 10 часа

Хороскоп за денес (24 Јули) Среда

ОВЕН Задоволни сте од околностите кои ги имате и не сте подготвени за било какви промени. Потрудете се да ја...

СветПред 18 часа

(ВИДЕО +18) Украде мотор, потоа се закани со пиштол, па беше застрелан од полицијата пред камери!

Како што објавуваат бразилските медиуми, полицаецот се враќал дома после завршена смена и случајно се нашол на местото на настанот....

НастаниПред 23 часа

Вработените во АРМ од Кичево денес ќе даруваат крв

Од Институтот за трансфузиона медицина известуваат дека за денес планирани се крводарителни акции со вработените во АРМ во касарната во...

Временска прогнозаПред 1 ден

Сончево и денес со засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието....

ЗабаваПред 1 ден

(23 Јули – Вторник) Дневен Хороскоп

ОВЕН Ги преиспитувате своите амбиции и доаѓате до заклучок дека постојат некои рабаоти кои треба да ги промените во своите...

СветПред 2 дена

(ФОТО) Ѓоковиќ ужива во Хрватска со сопругата, правејќи си фотки од дрон

Првакот на Вимблдон, најпознатиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со својата сопруга допатува на закажаниот одмор во Хрватска, па од птичја...

ЗанимливостиПред 2 дена

(ВИДЕО) Куче херој: Помисли дека неговиот сопственик се дави!

Кучињата често покажуваат колку не сакаат. Некои сакаат да спијат со сопствениците, а некои да делат сочни бакнежи. Нивните гестови...

МакедонијаПред 2 дена

Ноќеска бензинот и дизелот со пониски цени

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар...

ХуморПред 2 дена

(ВИДЕО) Си направи да му е интересно, си сурфаше на врата по вода

Чудесен е светот и идеите во него… Баткава сурфаше по вода со влезна врата…

НАЈЧИТАНИ