Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен

Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би било да иницирате некоја промена.

Љубовните околности не се идеални, но не сте сигурни што треба да направите. Потребно ви е време да размислите.

Депресивни сте.

 

Бик

На работа се доведовте до ситуација на која не сте горди, но морате да се однесувате поодговорно.

Ве очекува убав ден за флерт и ново познанство. Ви недостасува самодоверба.

Чувствителен ви е градниот кош.

 

Близнаци

На работа имате непредвидени околности кои ви го нарушуваат секојдневниот тек.

Ако сте во врска, ви претстои заладување на односите со саканата личност.

Проблеми со белите дробови.

 

Рак

На работа, ненамерно ќе дојдете до некои важни информации кои би ви послужиле да ги решите проблемите кои ги имате.

Денешниот ден е поволен за љубов.

Внимавајте на бубрезите.

 

Лав

На работа имате многу среќа, па некои проблемите ќе ги решите со минимален труд.

Ви се допаѓа постара личност која не покажува преголем интерес за вас.

Можна е главоболка.

 

Девица

Имате доволно енергија да ги решите своите проблеми. Ќе успеете во тоа.

Денеска ќе бидете изненадени од интересот од една личност за вас. Доаѓа можност за нова врска.

Добро се чувствувате.

 

Вага

Убав ден за работа. Можете и конечно да се опуштите.

Чувствувате мала досада во врската. Не сакате да раскинете.

Здравјето е добро.

 

Шкорпија

Ќе постигнете одлични резултати. Тоа е така бидејќи вложувате голем труд во работата.

Ќе имате интересен разговор со саканата личност.

Имате многу енергија.

 

Стрелец

Ве очекува убав ден, без многу турбуленции. Опуштете се.

Ќе запознаете личност која нема да ви се допадне веднаш, но која ќе остави голем впечаток на вас понатаму.

Одлично расположение.

 

Јарец

Можни се работни промени кои ќе имаат позитивен исход за вас. Ново работно место би ви одговарало повеќе од моменталното.

Имате големо нетрпение на полето на љубовта.

Би ви годела физичка активност.

 

Водолија

Ако сакате да ја задржите работата, морате да смените некои навики.

На вашата врска и се неопходни промени.

Кожата ви е чувствителна.

 

Риби

Иако ви изгледа дека ништо не ви оди од рака, сепак работите се одлични на полето на работата.

Не сте задоволни од полето на љубовта. Почекајте малку.

Здравјето се подобрува.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

БалканПред 2 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 5 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 11 час

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 22 часа

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 23 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 23 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 23 часа

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 1 ден

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 1 ден

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

МакедонијаПред 1 ден

Мотор со малолетници од Битола се заби во автомобил, итно се пренесени во болница!

Вчера во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода...

НАЈЧИТАНИ

Close