Спорт

Нашата Кичевчанка Андреа Белеска потпиша за Анкара Јенимаале

Нашата Кичевчанка Андреа Белеска потврди дека следната сезона ќе ги брани боите на Анкара Јенимаале Беледијеси.

Претходно своевремено беше дел од ЖРК Металург, романските екипи Рамницу Влчеа и Данубиус Галаци.

Нашата репрезентативка (24) лани ги пропушти бараж средбите на Македонија против Шведска за настап на Светското првенство во Германија.

sportmedia.mk